Organik Kuru Dut

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)
:

 

Dut meyvesi yaygın olarak Asya’da yetiştirilmektedir. Ülkemizde ise üretimi açısından İç Anadolu, Doğu Anadolu, Kuzeydoğu Anadolu ve Güney Anadolu Bölgeleri sayılabilir. Doğu Anadolu Bölgesi dikkate alındığında; Malatya, Elazığ, Erzincan ve Erzurum önemli dut üretimi yapan illerimiz arasındadır.

Dut, içerdiği besin değerleri açısından, C, A ve K vitaminlerinin yanısıra beta karofen, alfa karoten, lif, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve yüksek antioksidan ile oldukça zengin bir meyvedir. Ülkemizde ve dünyada taze, kuru olarak tüketildiği gibi şurup, pekmez ve pestil yapımında da kullanılmaktadır.

Kuru dut, meyvenin daha uzun süre muhafaza edilmesi için, toplanma aşamasının ardından güneşte kurutulması ve meyvenin sahip olduğu suyu kaybederek hacimce küçülmesi halidir. Meyve bu sayede içeriğinden hiçbir şey kaybetmeden daha uzun süre saklanıp tüketilebilmektedir.

Firmamız sahip olduğu diğer tüm organik ürünlerde olduğu gibi, organik üretimin amaçladığı tüketici sağlığını koruma, ilaç, gübre, büyüme düzenleyiciler ve hormonlar gibi kimyasal, çözülebilir ve inorganik maddelerden uzak %100 organik bu ürünleri siz değerli tüketicilerimizin sofralarına konuk etmeyi misyon edinmiştir.

 

Renk
beyaz
Ürün Miktarı
5 Kg
Ürün Çeşidi
Kuru Dut
Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR